Rehabiq Bedrová opierka, polvalec

1 hodnotenie
Značka: Rehabiq
€32,61
Skladom (30 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Bedrová opierka Rehabiq polvalec je univerzálna pomôcka pre zdravé sedenie. Bedrová opierka je vyrobená zo 100% bavlny a vďaka ergonomickému tvaru sa dokonale prispôsobí chrbtici a bude jej poskytovať pevnú oporu. Bedrovú opierku polvalec môžeme využiť pri dlhotrvajúcom sedení v kancelárii, doma, v aute alebo v lietadle, kde je bedrová podpera nedostatočná.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bedrová opierka Rehabiq polvalec efektívne uľavuje od bolesti chrbta a bedier, ale aj bolesti daných oblastí účinne predchádza. Jedná sa o ergonomicky tvarovaný polvalec udržujúci prirodzenú krivku chrbtice v bedrovej časti chrbta, čím výrazne znižuje veľký tlak, ktorý je kladený na medzistavcové platničky pri dlhom sedení.

Bolesti v spodnej časti chrbta, v bedrovej oblasti, vznikajú veľmi často nesprávnym držaním tela v sede, kedy dochádza k dráždeniu nervových koreňov alebo mäkkých tkanív. Medzistavcové platničky sa musia v priebehu dlhodobého ochabnutého sedu vyrovnávať s oveľa väčším tlakom než v stoji alebo za chôdze. Nesprávny sed, v ktorom navyše ľudia často trávia aj niekoľko hodín denne je preto veľmi častou príčinou vzniku bolesti chrbta v bedrovej časti alebo túto bolesť dlhodobo zhoršuje.

Bedrové opierky Rehabiq boli vyvinuté v spolupráci so špičkovými fyzioterapeutmi, ktorým sa dlhé roky darí riešiť bolesti chrbta a bedrovej oblasti u svojich pacientov s výbornými výsledkami. Bedrová opierka sa vďaka kvalite použitého materiálu a precíznemu ergonomickému tvaru dokonale prispôsobí Vašej chrbtici a bude jej poskytovať pevnú oporu počas dlhotrvajúceho sedenia v kancelárii, doma, v aute alebo v lietadle. Vďaka svojej pevnosti dokáže bedrová opierka nastaviť chrbticu do správneho fyziologického postavenia a nedochádza tak k prehnanému dráždeniu nervových a mäkkých štruktúr v bedrovej oblasti. Bedrová opierka polvalec tak dokáže veľmi efektívne znižovať akútnu aj chronickú bolesť a zároveň účinne zabraňuje ďalšiemu zhoršeniu stavu.

Vďaka dlhému elastickému popruhu je možné bedrovú opierku upevniť takmer ku každej stoličke či sedačke a vydrží tak na správnom mieste po celý deň.

Bedrové opierky sú vďaka svojim kompaktným rozmerom dobre skladné a prenosné, čo umožňuje ich využitie aj na služobných cestách, na dovolenke alebo počas letu v lietadle.

Poťah bedrovej opierky je vyrobený zo 100% bavlny s antibakteriálnou a hydrofóbnou úpravou pomocou oxidu titaničitého, chloridu strieborného a hydrofóbnej zložky. Tieto vlastnosti sú potvrdené certifikáciou TZÚ na plnenie noriem STN EN ISO 20743:2014 (zisťovanie antibakteriálneho účinku) a STN EN ISO 4920:2013 (stanovenie odolnosti voči povrchovému zmáčanie skrápacou metódou). Výplň tvorí PU pena s certifikáciou OEKO-TEX STANDARD 100 (testovanie na obsah škodlivín). Použitá PU pena spĺňa dokonca humánne ekologické požiadavky tejto normy pre detské výrobky, ktoré majú prísne hodnotenie.

  • Rozmery: dĺžka 28 cm, výška 9 cm
  • Farba: čierna
  • Balenie: 1 ks

NÁVOD NA POUŽITIE:
1. Pripevnite bedrovú opierku elastickým pásikom k opierke stoličky alebo kresla tak, aby sa nezosunula a držala pevne na jednom mieste pri sedení.
2. Posaďte sa na stoličku či kreslo čo najbližšie k operadlu.
3. Mierne sa predkloňte a umiestnite bedrovú opierku pozdĺžne po celej šírke bedrovej časti chrbta približne vo výške Vášho pása.
4. Pomaly sa zakloňte a oprite sa o operadlo tak, aby bedrová opierka udržovala po celú dobu sedu stále prehnutý chrbát v bedrovej oblasti.

UPOZORNENIE:
- pred vypraním vyberte z poťahu penový valec
- na čistenie používajte bežné pracie prostriedky
- odporúčaná teplota na pranie poťahu opierky v automatickej práčke je 40°C, maximálna teplota na čistenie je 60°C
- pri žehlení poťahu opierky neprekračujte teplotu 200°C
- tento produkt nie je ohňovzdorný, nepoužívajte v priamom kontakte s otvoreným ohňom
- dbajte na bezpečnosť pri upevňovaní a odnímaní elastického popruhu
- prípadné otázky píšte na info@rehasport.sk alebo volajte na našu zákaznícku linku +420 800 200 900

Dodatočné parametre

Kategória: Polohovacie pomôcky
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: