Spophy Flossband Orange, flossband oranžový, 5cm x 2m

Novinka
3 hodnotenia
Značka: SPOPHY
€15,29 €12,64 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
23.9.2021

Kvalitná kompresná guma o šírke 5cm slabá. Tento Flossband je vhodný na svalové a kĺbové techniky horných a dolných končatín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompresné terapeutické pásy Spophy Flossband sú skvelým pomocníkom v rámci športovej fyzioterapie, pretože pomáhajú terapeutom a športovcom dosiahnuť plného zdravia a vyšších športových výkonov.

Elastické vlastnosti Spophy Flossbandu vyvolávajú kompresiu poškodených alebo preťažených miest v pohybovom aparáte, ktorá následne podporuje rýchlejšiu regeneráciu fascií, šliach, svalov a kĺbov.

Aplikáciu Spophy Flossbandu je vhodné kombinovať s následným manuálnym ošetrením fascií, s mobilizáciou kĺbov alebo s aktívnym a pasívnym pohybom v danom pohybovom segmente. Práve kombinácia pohybu a aplikácie kompresného pásu umožňuje vrátiť pružnosť a pohyblivosť všetkým mäkkým tkanivám, ktoré bývajú veľmi často vo svojom pohybe navzájom obmedzené, čo priamo zvyšuje rozsah pohybu v príslušných kĺbových spojeniach. Reflexné prekrvenie po odstránení kompresného pásu z tela pomáha odvodu nežiaducich produktov látkovej výmeny z poškodeného miesta a prívodu potrebných živín a tekutín, čím sa prirodzene zlepší bunková regenerácia. Dráždenie povrchových receptorov v oblasti kože, ktoré vzniká v priebehu aplikácie Spophy Flossbandu navyše pomocou tzv. "Vrátkovej teórie bolesti" tlmí chronickú, ale aj akútnu bolesť pohybového aparátu. Práve pri akútnom úraze hrá aplikácia Spophy Flossbandu významnú úlohu, pretože dokáže výrazne znížiť bolestivosť a efektívne zmenšiť poúrazový opuch.

Spophy Flossband je na rozdiel od mnohých iných kompresných terapeutických pásov, vyrobený z vysoko kvalitného prírodného kaučuku, ktorý zaisťuje dlhú životnosť a elasticitu. Vďaka tomu je Spophy Flossband prakticky nezničiteľný aj počas pravidelného používania a je nenáročný na údržbu.

Spophy Flossband je dostupný v dvoch farebných variantách a je len na terapeutovi alebo športovcovi, aby zvolili vhodný Flossband v závislosti na ošetrovanej lokalite a spôsobe použitia. Oranžový Spophy Flossband je elastickejší a poskytuje menšiu mieru kompresie. Je vhodný pre prvotnú aplikáciu u všetkých osôb, ktoré ešte nemali možnosť sa zoznámiť s metódou "tissue flossing" a tiež k aplikácii na menšie kĺby a svalové partie. Čierny Spophy Flossband je vhodný pre použitie v oblasti väčších kĺbov a objemnejších svalových skupín. Spophy Flossband je dostupný v šírke 5 cm a dĺžke 2 m. Objavte kúzlo metódy "tissue flossing", ktorá efektívne zapadá do terapeutického konceptu športových terapeutov.

Dodatočné parametre

Kategória: Flossband
Záruka: 2 roky
Dĺžka: 2 m
Odpor: stredný
Šírka: 5 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: