THERA-Trainer® tigo 538

11 hodnotení
€6 999
Na dotaz

Rehabilitačný aktívne-pasívny pohybový prístroj pre dolné a horné končatiny s veľkým 7" dotykovým displejom.

Detailné informácie

Podrobný popis

THERA-Trainer® tigo 538 je liečebný pohybový prístroj umožňujúci aktívne-pasívne aktivitu horných aj dolných končatín pacienta. Tigo 538 je moderný rehabilitačná pomôcka, ktorá významne pomáha fyzioterapeutom pri terapii. Tento typ je určený pre rehabilitačné cvičenie jazdy na bicykli a precvičenie aj horných končatín. Silný a tichý elektromotor umožňuje použitie aj pre pacientov, ktorí majú obmedzenú pohybovú aktivitu.

Prístroje THERA-Trainer radu tigo sú profesionálne prístroje pre zdravotnícke zariadenia, ale veľmi často sú využívané aj pre následné domáce cvičenie. Výrobok poskytuje možnosť použitia na: pasívne cvičenia (celková paralýza), aktívne cvičenie (rotoped), cvičenie s asistenciou (čiastočná aktivita) alebo symetrické cvičenia (možnosť sledovania aktivity pravej a ľavej končatiny). Pravidelným cvičením na prístroji THERA-Trainer tigo 538 dochádza k aktivácii kardiovaskulárneho systému, zvýšenie výkonu, k zosilneniu či udržanie svalovej sily, k zlepšeniu pohyblivosti, k psychickej pohode atď.

Rehabilitačný prístroj je pohodlne ovládateľný pomocou veľkej farebnej dotykovej obrazovky (7 palcov) s vysokým rozlíšením, ktorá zároveň ponúka rôzne motivačné prvky. Pri symetrickom tréningu reaguje prístroj na plynulosť pohybu, je možné zobrazovať jazdu na bicykli po ceste krajinou, rôzne hry typu: autíčka, ježko, vesmír alebo brankár, pomôcka môže farebne reagovať na výkon - biofeedback. Je tu možnosť aktualizácie softvéru. Nastavenie parametrov možno vykonávať aj počas cvičenia. Zaujímavá a praktická funkcia vypnutia hlasom. Thera-Trainer tigo má 3-úrovňovou citlivú detekciu kŕčov (tzv. Antispazmová kontrola).

Plastové podložky chodidiel sú umývateľné, pedále a úchopy sú nastaviteľné. Vďaka fixáciu chodidiel / rúk a opore lýtok možno nastaviť rehabilitačné pomôcku tak, aby cvičenie bolo pohodlné. Praktickou funkciou je aj vyhodnotenie tréningu - monitoring rehabilitácie. THERA-Trainer tigo 538 má transportné kolieska pre lepšiu manipuláciu. THERA-Trainer® kladie vysoké nároky na bezpečnosť a kvalitu spracovania. Výrobky spĺňajú všetky potrebné normy a smernice.

Dodatočné parametre

Kategória: ZDRAVOTNÍCKA TECHNIKA
Záruka: 2 roky
Kód produktu: THERA-Trainer® tigo 538
Ks v kartóne: 1
Typ: rehabilitační pomůcka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: