Sorbothane

Spoločnosť Sorbothane, Inc. je tradičný americký výrobca, ktorý už viac ako 30 rokov dodáva na svetové trhy špeciálne tlmiace vložky do topánok.
 
K výrobe je využívaný materiál vyvinutý týmom vedcov na čele s Dr. Maurice Hiles. Hmota Sorbothane® napodobňuje schopnosť ľudského tela tlmiť náraz. Základná surovina je unikátny viskoelastický polymér, ktorý je pevný ako tvrdšia guma, ale dokáže absorbovať väčšinu síly pri náraze cca 94%, kedy sa naopak chová ako kvapalina a náraz rozprestrie. Neuveriteľne sa tak znižuje ortopedická záťaž napr. pri behu.
 
Sorbothane® nie je možné prirovnať k žiadnemu inému materiálu, ktorý sa používa pri výrobe stielky do obuvi. Nie nadarmo sa taktiež hovorí, že je chodidlo zrkadlom tela. Pediatri a reflexní terapeuti vybrali rizikové miesta plochej nohy a práve tam umiestnili Sorbothane® gélové vankúšiky. Zvyšok stielky je potom upravený podľa ich použitia (vyššia časť okolo päty, podpora klenby, pevný stred, podloženie prstov atď.).
 
Vznikli teda unikátne typy vložiek do obuvi: 
 
- pre maximálne pohodlie
- na ochranu
- do pracovných topánok
- na šport
- pre dámy atď.
 
Maximálne pohodlie a eliminácia nárazov robí z tejto vložky do topánky absolútnu jednotku. pôvodne boli vložky do topánok Sorbothane® určené iba pre atlétov alebo sa využívali v zdravotníctve. Aktuálne máte možnosť tieto výrobky Sorbothane® kúpiť na Wellea.sk.
 
Prečo sú vložky do topánok Sorbothane® iné než bežné gélové vložky do topánok?
 
- absorbujú až 94,7% nárazu
- chránia celé telo pred nárazmi a otrasmi
- zónová ochrana proti otrasom (palec, prsty, pata)
- fyzikálna vlastnosť vložky funguje aj v extrémnych podmienkách
- možnosť z výberu z rôzných stupňov ochrany
- možné nosiť aj len tzv. podpatenky
- vyrobené v USA
3 položiek celkom
SORBOTHANE DOUBLE STRIKE, vložky do topánok
€22,90

Športová gélová vložka Double Strike tlmí 95% nárazov. Ideálna pre aktívnych bežcov do všetkých typov obuvi aj na každý povrch. Behajte zdravo! Špeciálny elastický...

091566983
SORBOTHANE SINGLE STRIKE
€17,49

Gélová vložka do topánok pre maximálnu elimináciu otrasov. Špeciálny elastický materiál tlmí 95% nárazov. Coolmax a antibakteriálna úprava zabezpečuje priedušnosť a odvádza...

091567056
Sorbothane Sorbo PRO
€32,49

Gélová vložka do topánok pre maximálnu elimináciu otrasov. Špeciálny elastický materiál tlmí 95% nárazov. Coolmax a antibakteriálna úprava zabezpečuje priedušnosť a odvádza...

091566843

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie