ARTROMOT® K1 Komfort, kolenná motodláha

2 hodnotenia
€7 149
Na dotaz

Moderná a jednoducho ovládateľná motodláha kolenného a bedrového kĺbu. Vhodná na obe končatiny s veľmi nízkou hmotnosťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Artromot® K1 - kolenné a bedrové motodlaha Komfort je veľmi jednoducho ovládateľná motodlaha, ktorá slúži na CPM terapiu. Táto moderná motodlaha zaručuje vždy anatomicky aj fyziologicky správny pohyb končatiny tak, aby nedochádzalo k luxacím (vykĺbenie) kĺbov alebo k zhoršeniu aktuálneho zdravotného stavu pacienta, ktorý môže byť pooperačné, poúrazové alebo trebárs len pri poranení v oblasti kolenného alebo bedrového kĺbu. Naopak snažia sa čo najšetrnejším prístupom navrátiť končatine jej funkciu v plnom rozsahu.

Motodlaha KI Komfort má veľmi jednoduché a rýchle nastavenie čo sa týka anatomických aj liečebných parametrov pacienta. Každý užívateľ určite ocení, že nie je potreba prestavby motodlahy pre pravú a ľavú končatinu. Rozsah pohybu pre liečbu je nastaviteľný podľa potrieb pacienta u kolenného kĺbu od -10 ° extenzia do 120 ° flexie a u bedrového kĺbu od 0 ° v extenzii do 115 ° vo flexii. Medzi jednotlivými pohybmi (buď v extenzii alebo vo flexii) sa dajú nastaviť pauzy 0 - 59 sekúnd / 1 - 59 minút. Rýchlosť má plynulé nastavenie až do 200 ° / min. Končatina je podopretá zospodu stehná, lýtka a na plôške má topánočku pre čo najväčšie pohodlie pri cvičení. Je určená pacientom s výškou 120 - 200 cm. Celá motodlaha je ľahko umývateľná a ľahko sa s ňou manipuluje, váži iba 11 kg a unesie končatinu s hmotnosťou až 30 kg, jej rozmery sú 97 x 36 x 23 cm. Pri potrebe je možnosť dodania transportného vozíka, ktorý uľahčí prácu s prenášaním. Príkon, ktorý je potrebný pre správne fungovanie, sa pohybuje v rozmedzí 850 - 370 mA. Šikovná je aj protišmyková podložka, ktorá pevne drží na akomkoľvek povrchu.

Motodlaha je ovládaná diaľkovým ovládačom s čipovou kartou pacienta. Na túto kartu sa zaznamenajú všetky liečebná dáta (monitoring rehabilitácia), ktorá sa potom dajú pomocou čítacieho zariadenia čipových kariet, preniesť do počítača, kde dôjde ku grafickému znázornenie celej rehabilitácie. Je tu možnosť nastavenia nového pacienta. Displej je jednoduchý s prehľadnými obrázkami. Ovládačom sa dajú regulovať pauzy medzi jednotlivými pohybmi v krajných polohách. Každá poloha sa dá regulovať samostatne. Možnosť využitia bezpečnostného prvku "spätný chod", ktorý zabraňuje nechcené manipuláciu s prístrojom.

Model K1 Komfort umožňuje funkciu postupného zvyšovania rozsahu pohybu, ktorý slúži ako zahrievacie program pred samotnou terapiu. Ďalej sa tu dá nastaviť doba (čas) celého cvičenia. Počas terapie sa dajú meniť nastavené parametre, podľa potreby pacienta. Tento model ponúka aj špeciálne programy v podobe napr. Oscilácie, čo je častejšie opakovanie posledných 10 ° alebo je tu program na pretiahnutie, ktorý spočíva v pomalom navyšovaní maximálneho rozsahu o 5 ° s osciláciou v maximálnej polohe. Ďalej sa tu dajú nájsť workout či komfort programy a mnohé ďalšie liečebné činnosti pre individuálny prístup k pacientovi a jeho potrebám.

Dodatočné parametre

Kategória: ZDRAVOTNÍCKA TECHNIKA
Záruka: 2 roky
Kód produktu: K1KOMFORT
Ks v kartóne: 1
Typ: rehabilitační pomůcka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: