Masážne emulzie

Masážne emulzie boli dlhé roky spájané len s jednou neslávnou značkou. Bohužiaľ vďaka tomu si mnoho masérov a terapeutov urobila zlý obrázok o tomto prípravku. Je síce pravdou, že „ta“ masážna emulzia skutočne zapáchala, špinila, lepila a mala veľa ďalších nepopulárnych vlastností. Vďaka bohu sú tieto roky už dávno preč, masážne emulzie sú stále na našom trhu k dostaniu. Pritom moderné masážne emulzie spadajú do kategórie masážnych prípravkov, ktoré sú ľahko roztierateľné a len uľahčujú masérovi prácu. Bežná masážna emulzia je zmes vody, oleja a ďalej sa pridávajú jednotlivé prímesi podľa povahy emulzie. Obsah prímesi v masážnej emulzii sa odvíjajú od toho, či sa jedná o emulziu chladivú, hrejivú, neutrálnu či parfumovanú. Naše masážne emulzie obsahujú vysoko kvalitný medicinálny parafín v tekutej forme, ktorý prechádza mnohonásobnou filtráciou a tým je zaručená jeho absolútna čistota. Vďaka tejto zložke sú emulzie veľmi ekonomické a majú dlhotrvajúcu kĺznosť. Olejová zložka masážnej emulzie sa nedostáva do pokožky a preto je prípravok vhodný aj k masáži citlivých či alergických klientov. Na trhu je k dispozícii mnoho druhov masážnych emulzií, ktoré sa lišia aj spôsobom použitia.

Rozdelenie masážnych emulzií podľa spôsobu použitia

Hrejivá masážna emulzia vyvoláva pocit tepla a prehriatia s dlhodobým účinkom. Masáž hrejivou masážnou emulziou je vhodná pred športovým výkonom pre zahriatie svalstva ideálne ešte v spojení s technikou fasciálnej masáže na cvičebnom valci. Do hrejivej masážnej emulzie je väčšinou potom pridávaný extrakt zo zázvoru, rozmarínový olej, extrakt zo španielskeho pepra, rôzné druhy pálivých papričiek, gáfor či škorica. Podľa zloženia a hlavne koncentrácie týchto látok je potom masážna emulzia silná.

Chladiaca masážna emulzia navodzuje pocit osvieženia a chladu s ďalším účinkom. Chladivá masážna emulzia sa aplikuje väčšinou až po nejakej záťaži či športovom výkone pre odstránenie únavy a bolesti svalov. Do chladivých masážnych emulzií sa kombinujú zložky typu mentolového či mätového oleja. Tieto masážne emulzie s chladivým efektom možno využiť aj pri horúcich letných dňoch pre pocit osvieženia a ochladenia. Ideálne sú aj pre automasáž nôh a chodidiel. Touto masážou je možné sa zbaviť pocitu ťažkých a opuchnutých nôh, ktorý môže človek pociťovať pri sedavom zamestnaní alebo naopak pri stereotypnom stati. Pre nepríjemné bolesti chodidiel je vhodné spojenie masážnej emulzie alebo chladivého gélu s masážou foot rollerom, kedy môžete efektívne pretiahnuť plantárne fascie ak jednotlivé prsty u nôh. Chladivá masážna emulzia či gél je taktiež používaný pri špeciálnej technike chladenia spúšťacích bodov (Trigger Point), kedy sa pomocou práve chladivého efektu a jemnej masážnej techniky stimulujú tieto body, ktoré hrajú dôležitú rolu v kondícii celého svalu (môžeme eliminovať bolesť, oddialiť únavu alebo zvýšiť výkon).

Klasické masážne emulzie

Klasické emulzie sa spravidla používajú  k športovej a rekondičnej masáži, k odstráneniu únavy po nadmernej telesnej záťaži a k automasáži. V ponuke masážnych emulzií nájdete ako parfumované, tak neparfumované masážne emulzie. Parfumované wellness masážne emulzie cosiMed sú bohaté na prírodné esenciálne oleje. Vybrať si môžete z niekoľko exkluzívnych druhov masážnych emulzií, ktoré sú obohatené o prírodné ako sú napríklad grep a zázvor. Tento masážny wellness prípravok je vysoko kvalitný, o pokožku starajúci, masážna emulzia, ktorá Vás osloví ovocnou povzbudzujúcou vôňou grepu a extrakt zo zázvoru má jemne hrejivý efekt. Veľmi obľúbenou sladkastou vonnou kompozíciou je spojenie marhule a vanilky. Tato masážna emulzia nabudzuje uvolnenie a podporuje relaxáciu, zároveň sa stará o pokožku a hydratuje ju. Pokiaľ ste odhodlaný vyskúšať práve vyššiu radu masážnych emulzií, tak wellness masážne emulzie marhuľa-vanilka by pre Vás mala byť jasnou voľbou, jedná sa o skutočný "Bestseller" medzi masážnymi emulziami. Ďalej je v ponuke vôňa mango-melón, táto kompozícia exotických esenciálnych olejov pôsobí na psychiku naozaj silne relaxačne. Masážna emulzia ginkgo-limetka je vďaka výraznejšej citrusovej vôni limetky nabudzujúci a povzbudzujúci. Všetky tieto masážne emulzie sú vhodné pre relaxačné wellness masáže.

Masážne emulzie bez parfemace

sú obecne ideálne pre masáže citlivej či podráždenej pokožky a ich výhodou je fakt, že sa dajú nakombinovať s jednotlivými prímesami podľa požiadaviek a želania klienta. Miešanie individuálnych zmesí, kde sa základným stavebným kameňom stáva práve neutrálna masážna emulzia bez parfumácie, je aktuálne veľmi používanou a obľúbenou technikou. Je ale veľmi dôležité, aby masér, ktorý bude neutrálny prípravok miešať s esenciálnymi olejmi, mal absolvovaný kurz aromaterapie alebo sa v tejto oblasti veľmi dobre orientoval. V nesprávnom pomere namiešaná masážna emulzia s vôňou môže urobiť viac škody, než úžitku. Pre pohodlné používanie obohatených masážnych emulzií o nejakú vôňu Vám práve ideálne poslúži wellness masážna emulzia.

Wellness masážne emulzie

Jedná sa o masážne prípravky najvyššej kvality, ktoré sú už odborníkmi namiešané a majú ideálnu kompozíciu prírodných esenciálnych olejov. cosiMed masážne emulzie sú taktiež veľmi ekonomické. Vďaka svojmu zloženiu sa udržujú dlhšie na povrchu pokožky a majú dlhodobú perfektnú kĺznosť. Na masáž sa teda spotrebuje ďaleko menšie množstvo prípravku, ako bolo dosiaľ zvykom. Ďalším nevyvrátiteľným kladom kvalitnej masážnej emulzie je to, že pri zahriatí nelepí a pokožku zanecháva príjemne vláčnu a hydratovanú. Pokožka nie je po použití masážnej emulzie cosiMed príliš mastná, ale vyzerá zdravo a ošetrene. Zabudníte teda na nepríjemné lepivé hrudky a nutnosť ešte následnej starostlivosti o Vaše ruky po masáži. Masážne emulzie cosiMed Vám poskytnú maximálny komfort pri masáži, dlhotrvajúcu kĺznosť, vynikajú nízkou spotrebou a zároveň fungujú ako regeneračný krém na masérove ruky. Masážne emulzie sa dajú ľahko z povrchu pokožky odstrániť vodou či zotrieť kozmetickým obrúskom. Pokiaľ je zvyšková mastnota úplne neželaná, možno využiť pre elimináciu tohto javu alkoholové prípravky alebo francovky cosiMed.

Výber masážneho prípravku 

Každý človek je iný a logicky teda každému masérovi vyhovuje iný druh masážnej emulzie. Pre lepšiu orientáciu a možnosť si vyskúšať prípravky tzv. na vlastnej koži, Vám ponúkame testovacie sady masážnych prípravkov. V menších baleniach tu máte možnosť vyskúšať 6 rôznych druhov masážnych  prípravkov a zvoliť si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vaším požiadavkam. Masážne emulzie možno kúpiť v litrovom balení alebo v ekonomickom 5 litrovom kanistre. Pre pohodlné dávkovanie masážnej emulzie doporučujeme používať len originálne dávkovače a pumpičky.

Skladovanie masážneho prípravku

Masážne emulzie sa doporučuje skladovať pri pokojovej teplote a vyvarovať sa priamemu slnečnému žiareniu. Keďže masážne emulzie obsahujú zložku vody, tak je dôležité, aby nebol tento masážny prípravok vystavený mrazu. Pokiaľ chceme napríklad v chladnejších mesiacoch ponúknuť zákazníkovi extra starostlivosť a prevádzať masáž teplým masážnym prípravkom, doporučuje sa ohrievať len množstvo potrebné k jednej procedúre, nikdy celé litrové balenie. K tomuto kroku Vám ideálne poslúži dávkovacia fľaša s pumpičkou s menším objemom. Pre rýchle a bezpečné zvýšenie teploty masážneho prípravku používajte len osvedčené ohrievače. Pokiaľ by totiž dochádzalo k pravidelnému ohrievaniu a znovu chladnutiu masážnej emulzie, môže dochádzať k tomu, že vonná zložka emulzie bude slabnúť a to je nežiaduce. Pri ohriatí masážneho prípravku dôjde k intenzívnejšiemu uvoľneniu esenciálneho oleja, ktorý postupne vyprchá. Nemecký dlhoročný výrobca masážnych a wellness produktov spoločnosť cosiMed vyrába aj tieto produkty v tzv. kvalite Evropského liekopisu. Jedná sa o súbor ujednania a zmlúv, ktoré by mali uľahčiť štandardizáciu liečiv a liečivých prípravkov používaných na území členských štátov EU. Masážne emulzie sú ale testované ako všetky bežne dostupné kozmetické prostriedky, kedy minimálna doba trvanlivosti je minimálne 30 mesiacov. Aj pri takto dlhej dobe ale platí, že masážna emulzia s takto dlhou záručnou dobou je dostatočne stabilizovaná a stále vysokej kvality. Pre lepšiu orientáciu a hlavne pre Vás vypovedajúci údaj je ten, po akej dlhej dobe po otvorení by sa mala masážna emulzia spotrebovať. Používa sa grafický symbol, ktorý sa nazýva PAO a je skratkou anglických slov PERIOD AFTER OPENING. Na vyobrazení kelímku alebo v jeho blízkosti sa uvedie číselný údaj v mesiacoch alebo rokoch. Ten označuje dobu, po ktorú je po otvorení prípravok bezpečný pre použitie. 

Pre dávkovanie masážnych emulzií je vhodné využívať dávkovacie fľaše, dávkovače alebo pumpičky. Aj pri opatrnom zaobchádzaní sa občas stane, že masážne emulzie behom masáže znečistí odev alebo terapeutické lehátko. Bohužiaľ klasickému ukvapnutiu 100% zabrániť nie je možné. Môžeme však eliminovať škody vzniknuté znečistením. Doporučujeme teda používať hygienické podložky na ochranu povrchu lehátka a jednorazové obrúsky či rovno spodné prádlo u klientov. Z hygienického a ekonomického pohľadu je lepšie používať jednorazové produkty pre masérov.