Breussova masáž

Zakladateľom Breussovou masáže je rakúsky liečiteľ Rudolf Breuss. Jedná sa o jemnú masáž v oblasti chrbtice, kedy špeciálne pomalé hmaty vedú priamo po chrbtici. Vďaka špeciálnym hmatom Breussovou masáže a ľubovníkového oleja dochádza k uvoľneniu medzistavcových platničiek. Ľubovníkový olej sa vtiera na bolestivé miesta, medzistavcové platničky sa regenerujú a stavce sa lepšie vyrovnávajú do správnej polohy. Breussova masáž je vhodná pri ischiase čiže "úsade." Vplyv na degeneráciu medzistavcových platničiek má zlé držanie tela, nedostatok pohybu, psychický tlak a s ním súvisiaci stres.

Účinky Breussovej masáže

Pri Breussovou masáži sa chrbtica preťahuje, uvoľňuje sa priestor medzi stavcami a platnička sa môže regenerovať. V danej oblasti dochádza k lepšej cirkulácii krvi a tým pádom sú platničky lepšie zásobované živinami a kyslíkom. Breussova masáž uvoľňuje myseľ, svaly a pacient sa oddáva príjemnej relaxácii. Indikáciou pre Breussovú masáž je už spomínaný ischias, bolesť v oblasti bedier a problémy s medzistavcovými platničkami. Breussova masáž je súčasťou komplexnej terapie Dornovej metódy. Po Breussovou masáži sa odporúča zvýšiť príjem neperlivej vody a masírovanú oblasť nevystavovať dvadsať štyri hodín po aplikácii ľubovníkového oleja priamemu slnečnému žiareniu a vyhnúť sa návšteve solária.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie