Balančná podložka

Princíp všetkých balančných podložiek spočíva v udržaní rovnováhy na nestabilnej ploche. Cvičením na balančných podložkách sa zlepšuje rovnováha a posilňuje sa stred tela alebo ak core. Zlepšuje sa koordinácia pohybu, istota chôdza a celkovo aj športovú výkonnosť. Balančná podložka Thera-Band je vďaka svojmu protisklzovému povrchu vhodná pre všetky vekové kategórie bez ohľadu na úroveň telesnej kondície. Na balančných podložkách možno cvičiť v stoji, v sede aj v ľahu. Balančná podložka Thera-Band je k dostaniu v troch farebných variantoch. Vďaka progresívnemu tréningu Thera-Band je možné plynule nadväzovať od najmenej obtiažneho stupňa, až po ten najvyšší. Zelená farba je určená začiatočníkom, modrá farba je pre pokročilých a konečná čierna je pre veľmi pokročilých.

Kategórie balančných podložiek

Z kategórie balančných podložiek na našich stránkach si môžete vybrať balančné šošovky, balančné podložky a balančné úseče. Balančné šošovka Thera-Band zelená o rôznych priemeroch je vhodná pre pokročilého jedinca. Z jednej strany je povrch šošovky hladký a z druhej strany je posiata masážnymi gumovými výčnelkami. Odporúčame cvičiť naboso z dôvodu senzomotorickej stimulácie. Ideálne Vám všetky tieto balančné podložky vo forme tzv. Šošoviek poslúžia aj ako pomôcka slúžiaca k zdravému sedeniu. Balančná šošovka je vlastne vzduchový vankúš, ktorý je plnený len atmosferickým tlakom. Vďaka tomuto správnemu vnútornému tlaku je táto balančná podložka ideálne nestabilná a vie navodiť stav odľahčeného sedenia. Táto balančná podložka je praktická a možno ju použiť na zdravé sedenie aj v kanceláriách, kde nie je možné kvôli dostatku priestoru používať na sedenie gymnastické lopty. Thera-Band masážne šošovka je opatrená ventilom a možno ju teda ľubovoľne dofukovať alebo upúšťať. Zmenou tlaku dochádza aj k zmene nestability, ktorú balančná podložka vyvoláva.

Balančné podložky Thera-Band zelená, modrá a čierna sú vyrobené zo špeciálnej peny, ktorá poskytuje nízku náročnosť stability. Zelená tvrdá balančná podložka je ideálná pre začiatočníkov a nácvik koordinácie. Modrá mäkká balančné podložka je vhodná pre zlepšenie pohybových návykov pri rehabilitácii chrbta a kĺbov. Čierna balančná podložka je veľmi mäkká. Určená je pre veľmi pokročilých jedincov z toho dôvodu, že jedinou náplňou tejto balančné podložky je len vzduch. Čierna balančná podložka má jednu stranu opatrenú protišmykovým povrchom a na druhej strane sú senzomotorické výčnelky. Než zvolíme k cvičeniu či rehabilitácii balančnú podložku, je vhodné si cviky vyskúšať na pevnom podklade. Thera-Band balančná podložka sa využíva pre cvičenie naboso. Tieto rehabilitačné a cvičebné pomôcky sú využívané profesionálmi, ale perfektne Vám poslúži aj na cvičenie doma.

Ďalej si v ponuke balančných podložiek môžete vybrať Thera-Band balančnú úseč kruhovú alebo valcovú, ktorá je vyrobená z ľahkého a veľmi pevného PVC materiálu s protišmykovým zdrsneným povrchom. Balančná úseč kruhová má nosnosť 120 kg a priemer 41 cm. V systéme progresívneho tréningu Thera-Band je kruhová úseč vhodná pre pokročilých jedincov. Kruhová alebo ak guľová balančná úseč je nestabilná podložka do všetkých strán. Cvičenie na balančných úsečoch Thera-Band možno ešte sťažiť pridaním balančných podložiek alebo použitím rôznych tréningových závaží a medicinbalu. Thera-Band balančná úseč valcová s rozmermi 34 cm X 35 cm X 9 cm a nosnosti 120 kg je ideálná pre pokročilých jedincov v tréningu koordinácie, ale cvičenie na nej je menej náročné ako na balančnej úseči kruhovej, pretože je vždy nestabilná len do dvoch strán . Princíp nestability je klasická kolíska.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie