Balančná podložka

Princíp všetkých balančných podložiek spočíva v udržaní rovnováhy na nestabilnej ploche. Cvičením na balančných podložkách sa zlepšuje rovnováha a posilňuje sa stred tela alebo ak core. Zlepšuje sa koordinácia pohybu, istota chôdza a celkovo aj športovú výkonnosť. Balančná podložka Thera-Band je vďaka svojmu protisklzovému povrchu vhodná pre všetky vekové kategórie bez ohľadu na úroveň telesnej kondície. Na balančných podložkách možno cvičiť v stoji, v sede aj v ľahu. Balančná podložka Thera-Band je k dostaniu v troch farebných variantoch. Vďaka progresívnemu tréningu Thera-Band je možné plynule nadväzovať od najmenej obtiažneho stupňa, až po ten najvyšší. Zelená farba je určená začiatočníkom, modrá farba je pre pokročilých a konečná čierna je pre veľmi pokročilých.

Kategórie balančných podložiek

Z kategórie balančných podložiek na našich stránkach si môžete vybrať balančné šošovky, balančné podložky a balančné úseče. Balančné šošovka Thera-Band zelená o rôznych priemeroch je vhodná pre pokročilého jedinca. Z jednej strany je povrch šošovky hladký a z druhej strany je posiata masážnymi gumovými výčnelkami. Odporúčame cvičiť naboso z dôvodu senzomotorickej stimulácie. Ideálne Vám všetky tieto balančné podložky vo forme tzv. Šošoviek poslúžia aj ako pomôcka slúžiaca k zdravému sedeniu. Balančná šošovka je vlastne vzduchový vankúš, ktorý je plnený len atmosferickým tlakom. Vďaka tomuto správnemu vnútornému tlaku je táto balančná podložka ideálne nestabilná a vie navodiť stav odľahčeného sedenia. Táto balančná podložka je praktická a možno ju použiť na zdravé sedenie aj v kanceláriách, kde nie je možné kvôli dostatku priestoru používať na sedenie gymnastické lopty. Thera-Band masážne šošovka je opatrená ventilom a možno ju teda ľubovoľne dofukovať alebo upúšťať. Zmenou tlaku dochádza aj k zmene nestability, ktorú balančná podložka vyvoláva.

Balančné podložky Thera-Band zelená, modrá a čierna sú vyrobené zo špeciálnej peny, ktorá poskytuje nízku náročnosť stability. Zelená tvrdá balančná podložka je ideálná pre začiatočníkov a nácvik koordinácie. Modrá mäkká balančné podložka je vhodná pre zlepšenie pohybových návykov pri rehabilitácii chrbta a kĺbov. Čierna balančná podložka je veľmi mäkká. Určená je pre veľmi pokročilých jedincov z toho dôvodu, že jedinou náplňou tejto balančné podložky je len vzduch. Čierna balančná podložka má jednu stranu opatrenú protišmykovým povrchom a na druhej strane sú senzomotorické výčnelky. Než zvolíme k cvičeniu či rehabilitácii balančnú podložku, je vhodné si cviky vyskúšať na pevnom podklade. Thera-Band balančná podložka sa využíva pre cvičenie naboso. Tieto rehabilitačné a cvičebné pomôcky sú využívané profesionálmi, ale perfektne Vám poslúži aj na cvičenie doma.

Ďalej si v ponuke balančných podložiek môžete vybrať Thera-Band balančnú úseč kruhovú alebo valcovú, ktorá je vyrobená z ľahkého a veľmi pevného PVC materiálu s protišmykovým zdrsneným povrchom. Balančná úseč kruhová má nosnosť 120 kg a priemer 41 cm. V systéme progresívneho tréningu Thera-Band je kruhová úseč vhodná pre pokročilých jedincov. Kruhová alebo ak guľová balančná úseč je nestabilná podložka do všetkých strán. Cvičenie na balančných úsečoch Thera-Band možno ešte sťažiť pridaním balančných podložiek alebo použitím rôznych tréningových závaží a medicinbalu. Thera-Band balančná úseč valcová s rozmermi 34 cm X 35 cm X 9 cm a nosnosti 120 kg je ideálná pre pokročilých jedincov v tréningu koordinácie, ale cvičenie na nej je menej náročné ako na balančnej úseči kruhovej, pretože je vždy nestabilná len do dvoch strán . Princíp nestability je klasická kolíska.