Ayurveda

Tradičný prírodný liečebný systém Ayurveda, ktorý vznikol v Indii, je založený na tzv. Holistickom prístupe, celostný prístup k človeku. Pojem Ayurveda pochádza zo staroindického jazyka sanskrit a prekladá sa ako veda, poznanie o živote. Od roku 1982 je Ayurveda uznávaná Svetovou zdravotníckou organizáciou za účinný liečebný systém.

Ayurveda je liečebný systém, ktorý je tvorený z relaxácie, jogy, meditácie, masáží, aromaterapia, detoxikácia a regenerácia organizmu, výživy, bylinné terapie a chromoterapia (terapia farbami). Filozofia Ayurveda Filozofia Ayurveda vychádza z presvedčenia, že životné procesy neplynú izolovane. Všetko má svoj poriadok, príčinu a súvislosť. Cieľom tohto liečebného systému je dosiahnutie spokojnosti, dlhovekosti, zdravia a harmónie v dimenzii duševnej, telesnej a duchovnej. Hlavný princíp Ayurveda spočíva v žití v súlade s prírodnými zákonmi a osobné konštitúciou. Od tradičné európske medicíny sa Ayurveda odlišuje tým, že hľadá a lieči príčiny chorôb.

Ayurvédskej liečebný systém Ayurvédskej liečebný systém je tvorený tradičnými indickými masážami a procedúrami. Účinky celo-telovej masáže spočívajú v regenerácii, hlboké relaxáciu, prečistenie organizmu a stimuláciu krvného obehu. Ďalej sa zlepšuje spánok, štruktúra pokožky a jedinec prijíma do tela toľko potrebnú vitálnu energiu. Pre ayurvédskej masáž sa používa mandľový, kokosový, slnečnicový, olivový alebo sezamový olej.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie