Ayurveda

Tradičný prírodný liečebný systém Ayurveda, ktorý vznikol v Indii, je založený na tzv. Holistickom prístupe, celostný prístup k človeku. Pojem Ayurveda pochádza zo staroindického jazyka sanskrit a prekladá sa ako veda, poznanie o živote. Od roku 1982 je Ayurveda uznávaná Svetovou zdravotníckou organizáciou za účinný liečebný systém.

Ayurveda je liečebný systém, ktorý je tvorený z relaxácie, jogy, meditácie, masáží, aromaterapia, detoxikácia a regenerácia organizmu, výživy, bylinné terapie a chromoterapia (terapia farbami). Filozofia Ayurveda Filozofia Ayurveda vychádza z presvedčenia, že životné procesy neplynú izolovane. Všetko má svoj poriadok, príčinu a súvislosť. Cieľom tohto liečebného systému je dosiahnutie spokojnosti, dlhovekosti, zdravia a harmónie v dimenzii duševnej, telesnej a duchovnej. Hlavný princíp Ayurveda spočíva v žití v súlade s prírodnými zákonmi a osobné konštitúciou. Od tradičné európske medicíny sa Ayurveda odlišuje tým, že hľadá a lieči príčiny chorôb.

Ayurvédskej liečebný systém Ayurvédskej liečebný systém je tvorený tradičnými indickými masážami a procedúrami. Účinky celo-telovej masáže spočívajú v regenerácii, hlboké relaxáciu, prečistenie organizmu a stimuláciu krvného obehu. Ďalej sa zlepšuje spánok, štruktúra pokožky a jedinec prijíma do tela toľko potrebnú vitálnu energiu. Pre ayurvédskej masáž sa používa mandľový, kokosový, slnečnicový, olivový alebo sezamový olej.