Artróza

Artróza je degeneratívne ochorenie kĺbov. Príčinou tohto ochorenia je nadmerné opotrebenie chrupavky, ktorá tvorí styčnú plochu medzi kĺbmi. Artróza spravidla postihuje nosné kĺby (bedrový kĺb, kolenný kĺb), ale zasiahnutý môže byť aj ramenný kĺb, lakťový kĺb, chrbtica, členok a malé kĺby prstov. Rizikovými faktormi pre rozvoj artrózy sú: obezita, nedostatok pohybovej aktivity, preťažovanie pri športe, ťažká fyzická práca, vrodené chyby a s nimi spojené nesprávne postavenie kĺbových plôch atď.

Koho artróza postihuje

Artróza postihuje prevažne starších ľudí, ale nevyhýba sa aj mladším jedincom. Príznaky artrózy sú: bolesť, ktorá sa prejavuje spočiatku len po námahe, potom aj v kľudovom režime; stuhnutosť; opuch kĺbu; obmedzenia pohybu; deformácia (kostné výrastky). Pri liečbe artrózy sa používajú kortikoidy, chondroprotektíva, elektroterapia, magnetoterapia atď. V ťažkých štádiách artrózy je jediným možným riešením operácia, kedy je postihnutý kĺb nahradený umelou protézou.

Čo pomáha na artrózu

Na zmiernenie bolestivých prejavov artrózy je veľmi vhodným a účinným prostriedkom Biofreeze, ktorý neobsahuje analgetické látky a telo si na neho nevytvára závislosť. Biofreeze je mimoriadne účinný chladivý gél na prírodnej báze, ktorý uľavuje od bolesti a napomáha k normálnemu návratu do života.