Arómaterapia

Aromaterapia je založená na cielenom použití éterických olejov, ktoré majú blahodarné uvoľňujúce a posilňujúce účinky. Éterické oleje majú vplyv na telesnú, mentálne a emocionálne oblasť každého jedinca. Aromaterapia má svoje opodstatnené zastúpenie pre relaxačné masáže, kúpele a tiež je nevyhnutnou súčasťou saunových ceremoniálov. Éterické oleje sa využívajú aj v inhalácii, kedy sa skrz čuchové bunky presúva aróma z týchto olejov do autonómnej nervovej soustavy. Aromamasáž nemá relaxačný vplyv iba na telo a myseľ, ale najmä na nervovú sústavu. Dôležitý prínos aromaterapie spočíva v upokojení mysle a odpútanie sa od problémov, ktoré ťažia každého z nás.

História aromaterapie

Historické korene aromaterapie siahajú do starovekého Grécka, Ríma, Egypta a Číny. Egypťania používali byliny pri náboženských obradoch a samotné esenciálne oleje pre balzamovanie. V starovekej Číne sa v oblasti zdravotníctva začali hojne využívať vonné tyčinky, bylinky a aromatická dreva, ktorá pretrvala v alternatívnej čínskej medicíne dodnes. V Grécku a v Ríme mala aromaterapia výsadné postavenie v kúpeľoch a relaxačných masážach.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie