Amma masáž

Japonský druh masáže, objavený okolo 8. storočia, ktorý sa vykonáva v sede na špeciálnej stoličke, ktorej sa hovorí masážne kľakačka. Jedná sa o krátke 15-20ti minútové väčšinou akupresúrne masáže, ktoré sa vykonávajú cez odev.

Amma masáž v preklade znamená "upokojiť rukami". Ide o uvoľnení životné energie Qi, ktorá sa usadzuje a hromadí (alebo naopak jej je úbytok) v energetických dráhach tzv. Meridiány. Amma masážou uvádzame telo do rovnováhy, uvoľnením a harmonizáciou toku energie. Celá masáž prebieha bez akýchkoľvek masážnych prípravkov. Ťahy a hmaty tejto masáže sú jasne dané a rytmické, aby sa stihlo uvoľniť čo najviac akupunktúrnych bodov a mohlo tak dôjsť k príjemnej relaxácii a dodanie novej energie. Masíruje sa hlava, šije, časť chrbta, ramená a ruky. Vďaka ľahkému prenosu kľakadlo a možnosti masáže cez odev, sa Amma masáž hodí do kancelárií a podnikov, kde majú ľudia sedavé zamestnanie, ako uvoľnenie od pozerania do počítača a od papierovanie. Obľúbená bude aj u ľudí, ktorí sú hanblivý a neradi sa vyzliekajú alebo u tých, ktorým sa zle leží na lehátku (napr. Väčšie prsia alebo brucho, vzdušnosť atď.). Vhodná je aj pre tehotné ženy, ktoré už nemôžu ležať na brušku.

Aj keď sa masáž vykonáva cez oblečenie, nesmie sa zabudnúť na hygienu a správnu dezinfekciu kľakadlo. Amma masáž je kombináciou blahodarné uvoľňujúcej masáže a požiadaviek západného štýlu života.